O NAS   NOWOŚCI   ZARZĄD   OPIEKUN   DZIAŁALNOŚĆ   PUBLIKACJE   DOŁĄCZ   STATUT   GALERIA   NAUKA   KONTAKT   LINKI


 

O nas

 

Koło Naukowe Medycyny Sądowej przy Zakładzie Kryminologii, Kryminalistyki i Wiktymologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Koło jest organizacją o charakterze otwartym, zrzeszającą osoby zainteresowane tematyką medycyny sądowej, a także kryminalistyki, kryminologii, postępowania przygotowawczego, pracy organów ścigania oraz szeroko rozumianych nauk penalnych.

Do celów działalności koła należą w szczególności: pogłębianie wiedzy i zainteresowań z zakresu medycyny sądowej i prawnych aspektów badania sądowo-lekarskiego, ekspertyz sądowych, toksykologii, kryminalistyki, kryminologii, postępowania przygotowawczego, pracy organów ścigania, analizy kryminalnej, informatyki śledczej, zabezpieczania śladów kryminalistycznych.

Działalność koła skupia się w głównej mierze na zajęciach teoretycznych i praktycznych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Opolu, tworzeniu pierwszych publikacji, mających na celu przybliżenie studentom zagadnień z zakresu medycyny sądowej oraz spotkaniach z praktykami.